Korniza aktuale dhe të gjera Tani. Me ta syze Dielli Edhe të ngjyrës më të zakonshme do të duken élégant dhe futuriste. MODELE me një kornizë të trashë në një gamë të Madhe përfaqësohen nga shtëpi të ndryshme të modës. KY modèle Piké është themeluar në vitin 1952 reydmanom stegmanom, i Cili Ishte bashkë-PRONAR i kompanisë «Rey-Ban» dhe e ofruara modèle absolutisht revolucionare Piké veyferery. Nga Mesi i viteve pesëdhjetë të Shekullit të 20-të, syzet Kishin fituar popullaritet të Madh. Për shembull, një ROL të Madh në këtë çështje luajti Hollivudi, Kur në Filmin “Mëngjesi në Tiffany” u shfaq Audrey Hepburn me Gota të këtij modeli. Modelet e paraqitura më lart NUK janě të Errësira listën, por Vetëm variacionet e Tyre të njohura. Përveç modelit accessoire, është e nevojshme për të gjetur syze Dielli të Tilla (lloje të kornizave) që do të jenë të përshtatshme për të, por Këtu diferenca midis meshkujve dhe femrave opsionet e grave është e qartë, kështu që është shumë më e lehtë të zgjedhësh. Syzet me lente me ngjyrë janě një tjetër goditje e sezonit të vjeshtës-dimrit 2017-2018. ATA Mund të zgjedhin si të dashuruar të çdo gjëje të ndritshme, të pazakonshme dhe të qetë. Pas të gjitha, ngjyra e lente ndryshon nga Tonet e butë pastel në ngjyra të ndritshme dhe acid.

Modelet e paraqitura nga dizajnerë të shquar Si Antonio Marras, Ermanno Scervino, Shtëpia e Holandës, Versace do të ndihmojnë të zgjedhin variantin e Duhur. Ndryshimi i Tyre është se ATA kanë një fonds shumë të Madh masiv dhe një Fund të lehtë-prandaj KY Emër, në përkthim, do të thotë “Enhancer vetull”. LentEt fotochromic. Lentat e kameleonora përshtaten me sasinë e Diellit. Dhe në dhomat e errëta dhe në diellin e shndritshëm në syze Dielli me lente të Tilla do të jenë njësoj të rehatshme. Që nga kohët e lashta, banorët e pjesëve të ndryshme të planetit kuptuan rëndësinë e mbajtjes së syve nga Dielli i nxehtë i ndezur. Për shembull, në Egjiptin e lashtë në Varrin e Tutankhamonit u gjetën dy smeraldë, të Lidhur së bashku, si syze moderne. Pika e kthesës në historinë e syze Dielli Mund të quhet 1930, Kur një shkencëtar Edwin Land shpiku qelqi polarzuar, në mënyrë që ATA u shfaq në tregun masiv. Së shpejti toka krijoi kompaninë “Polaroid”. Korniza e syzeve sportive përshtatet lehtësisht në fytyrë, ka një formë të caktuar gjeometrike. Kështu, për shembull, për një Bob, hokej, baseball syze-Maska janě aplikuar. Gota optike PA rrota e bëjnë fytyrën më të HAPUR.

ATO duken më Pak ekspresive dhe të dukshme në fytyrë. Këto syze minimizojnë ndryshimin në dukje. Përkundër faktit se ophtalmologistes Mjaft sceptik hije pazakontë e lente në syze Dielli, ai NUK ndalet designers nga eksperimentet e modës me ngjyra. Podiume 2017 janě Plot me syze Dielli me ngjyra, Duke shtuar se ATO Edhe më tërheqës me ndihmën e efektit ombre, ashtu si Edhe Trussardi. Këshilli i Oftalmologëve: për mbrojtje më të mirë nga rrezet ulmojollcë, korniza duhet të mbulojë sytë JO Vetëm nga përpara, por Edhe nga palët. Megjithatë, Asgjë s`është e pamundur, madje As Gjetja e skeletit perfekt për fytyrën tuaj. Një Grua Gjithmonë duhet të jetë tërheqëse për këtë të Vërtetë të padiskumarhme. E para është se ai personne është tërhequr vëmendje. Nëse ka Gota në këtë fytyrë, ATA duhet të dekoroj zotëruesit e Tyr.

Sidomos nëse këto janě syze për korrigjimin e vizionit, ATO janě të veshura vazhdimisht dhe bëhen pjesë Integrale e imazhit të tërë. Kuadri i përzgjedhur mirë do të ndihmojë në theksimin e individualitetit dhe Stilit. Shumë designers famshme goxha e vështirë për të bërë një vajzë me syze dukej mirë.